Історія світового українства викликає неабияке зацікавлення не лише серед професійних дослідників, а й у молоді. Вивчення багатогранного феномену української діяспори дозволяє урізноманітнити сучасний освітній процес та уможливлює виховання молодого покоління на високих цінностях, які властиві представникам українців закордоння.
Надзвичайно корисним є проєкт Інституту досліджень української діяспори ім. проф. Любомира Винара Національного університету „Острозька академія“ (ініціятори проф. Алла Атаманенко, д-р Ірина Рибачок, Назар Мартинюк) „Нашого цвіту – по всьому світу“. Він дотичний до вивчення найкращих здобутків нашої діяспори в культурі, мистецтві, підготування досліджень учнів, які, цілком можливо, в подальшому бажатимуть продовжувати цей напрямок наукових студій.