РІВНЕ. – У Хотині біля Рівного 19 червня вшанували пам’ять генерал-хорунжого Армії Української Народної Республіки Володимира Оскілка, який бачив московську підступність, застерігав від довіри пустим обіцянкам більшовиків.
Розуміння того, що „п’ята колона” більшовиків впливає на еліту УНР і в такий спосіб веде до краху українську державність, змусила В. Оскілка виступити проти плянів Симона Петлюри та його уряду, які намагались укласти союз з більшовиками. І його побоювання, на жаль, справдились.